Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. nadzoruje prowadzone przez Wydział Spraw Wewnętrznych Policji w Poznaniu postępowanie przeciwko funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
W dniu 14 listopada 2018 r. zatrzymano 36 letniego mężczyznę, któremu Prokurator przedstawił zarzuty dotyczące powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych oraz oszustwo.


Po przewiezieniu do siedziby Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. z udziałem zatrzymanego Prokurator przeprowadził czynności procesowe w postaci ogłoszenia zarzutów i przesłuchania go w charakterze podejrzanego, w ramach którego po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania,  a także z uwagi na zagrożenie surową karą wynoszącą do 8 lat pozbawienia wolności Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Po zapoznaniu się z ze zgromadzonym materiałem dowodowym Sąd podzielił argumentację Prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowania na okres 2 miesięcy.


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
w Ostrowie Wielkopolskim
Maciej Meler