Prokurator Rejonowy w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko 40 letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, podejrzanemu o posiadanie na twardym dysku swojego komputera w celu rozpowszechniania treści pornograficznych z udziałem małoletnich w postaci co najmniej 207 zdjęć i 43 filmów w/w kategorii.
Zatrzymany na polecenie Prokuratora mężczyzna zastał przesłuchany w charakterze podejrzanego i przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.


Jak ustalono był już uprzednio karany za analogiczne przestępstwo na karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 5 lat.
Przestępstwo z art. 202§3 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w przedmiotowej sprawie pozostaje w toku, na jego dalszym etapie Prokurator planuje uzyskać kompleksową opinię biegłych z zakresu informatyki oraz biegłego antropologa w celu oceny wieku rozwojowego osób których wizerunki znajdują się na nośnikach danych zabezpieczonych podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa Prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został przez Sąd w całości uwzględniony.

 

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler