Prokurator Rejonowy w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 39 letniemu mieszkańcowi Kalisza, podejrzanemu o to że w okresie pomiędzy dniem 12 a 26 kwietnia 2019 r, w Kaliszu będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie groził słownie pokrzywdzonej pozbawieniem życia, a także nękał ją uporczywie w ten sposób, że nachodził ją w miejscu zamieszkania i w miejscu pracy, dzwonił dzwonkiem do drzwi mieszkania o różnych porach dnia i nocy, nocował pod drzwiami jej mieszkania, nawiązywał liczne połączenia dzwoniąc i wysyłając wiadomości pod jej numer telefonu, wielokrotnie używał wobec niej słów wulgarnych i poniżających powszechnie uważanych za obraźliwe, czym wzbudził u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszył jej prywatność.


Jak ustalono mężczyzna próbował również kilkukrotnie wtargnąć do mieszkania pokrzywdzonej drzwiami i oknem.
Zatrzymany na polecenie Prokuratora mężczyzna zastał przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznając się do przedstawionych mu zarzutów.
Przestępstwo z stalkingu ( 190 §1 a k.k.) gróźb karalnych (art. 190 k.k.) oraz naruszenia miru domowego (art. 193 kk.) zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na realne zagrożenie dopuszczenia się przez podejrzanego ciężkiego przestępstwa na szkodę pokrzywdzonej Prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został przez Sąd w całości uwzględniony.

 

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler