Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi śledztwo przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego podejrzanemu o usiłowanie dokonania napadu na jedną z placówek bankowych.
W oparciu o poczynione ustalenia prokurator zarzucił mu, że w dniu 19 sierpnia 2019 r. około godziny 1530 w jednej z placówek bankowych w Ostrowie Wielkopolskim usiłował dokonać kradzieży pieniędzy w ten sposób, że po wejściu na teren placówki bankowej i krzycząc „to jest napad!” kierował w stronę trojga pracowników banku przedmiot przypominający broń.


Jak ustalono, mężczyzna swojego zamiaru nie zrealizował ze względu na odmowę wydania pieniędzy przez pracowników banku.
Z uwagi na nieskuteczność swoich działań mężczyzna podjął próbę ucieczki, a następnie został, w wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymany.
Poczynione przez Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim ustalenia pozwoliły na postawienie mężczyźnie również czterech kolejnych zarzutów.
Mężczyźnie zarzucono, że w dniu 17 sierpnia 2019 r. na terenie jednego z ośrodków sportowych usiłował dokonać kradzieży metalowej kasetki z pieniędzmi w kwocie 1.400,00 złotych, zamierzonego celu nie osiągając z uwagi na wyrwanie jej przez pracownika tego ośrodka.
Mężczyzna usłyszał zarzut, że dniu 1 sierpnia 2019 r. w jednym ze sklepów monopolowych dokonał zniszczenia poprzez umyślne zrzucenie z regałów butelek z whisky i szampanem o łącznej wartości 578,00 złotych.
Ponadto mężczyźnie zarzucono znęcanie się pomiędzy sierpniem 2018 r. a sierpniem 2019 r. psychicznie nad matką, a także posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o wadze 2,60 g.
Jak ustalono, mężczyzna był uprzednio karany, a zarzucanych czynów dopuścił się w warunkach recydywy.
Zarzucane mu czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności od lat 3 do 15.
Mając na względzie konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania oraz grożącą podejrzanemu surową karę – prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler