Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. zakończyła skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kaliszu postępowanie przeciwko 34 letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego, któremu zarzucono zabójstwo znajomej.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy mężczyźnie zarzucono, że w dniu 26 maja 2019 r. działając umyślnie z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, to jest przewidując się i godząc z wystąpieniem w/w skutku, w czasie spotkania towarzyskiego przewrócił pokrzywdzoną na podłogę, wielokrotnie uderzał ją pięścią w okolice twarzy i głowy, a także kopał po całym ciele, w wyniku czego pokrzywdzona doznała szeregu ciężkich obrażeń ciała, które skutkowały jej zgonem w dniu 27 maja 2019 r. pomimo udzielenia szpitalnej pomocy medycznej.

Z zeznań przesłuchanych w sprawie bezpośrednich świadków zdarzenia, z których jeden poruszał się na wózku inwalidzkim wynika, że w czasie spotkania towarzyskiego w gronie 4 osób, oskarżony bez powodu chwycił pokrzywdzoną za włosy, szarpał i wulgarnie wyzywał, a następnie bez powodu przewrócił ją na podłogę. Nie reagował przy tym na próby powstrzymania go przez świadków, stwierdzając na ich wezwania do zaprzestania ataku, że „najwyżej ją zabije”.

Powołani w sprawie biegli z zakresu medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ustalili, że zatrudniony jako pracownik fizyczny mężczyzna zadał pokrzywdzonej około 40 silnych uderzeń i kopnięć, w tym znaczną cześć w okolice głowy i klatki piersiowej.

W chwili zdarzenia, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym około 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna początkowo przyznał się do stawianego mu zarzutu, wskazując, że z uwagi na spożyty alkohol nie pamięta przebiegu zdarzenia, następnie ograniczył się do przyznania pobicia pokrzywdzonej kwestionując przedstawiony mu zarzut zabójstwa.

Na wniosek prokuratora od dnia 26 maja 2019 r, wobec mężczyzny stosowny jest środek w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucany mu czyn grozi mu kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler