Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie zakończyła skierowaniem aktu oskarżenia postępowanie przeciwko 25 letniemu mężczyźnie oraz jego 46 letniej matce podejrzanym o dokonanie w grudniu ubiegłego roku rozboju jednym z lokali mieszkalnych na terenie Krotoszyna.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił podejrzanym, że w dniu 11 grudnia 2019 r. w godzinach nocnych działając wspólnie i w porozumieniu wdarli się do mieszkania pokrzywdzonej, a następnie dokonali rozboju w ten sposób, że po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności używając przemocy w postaci przytrzymywania rąk i zatykania ręką ust pokrzywdzonej grozili jej pozbawieniem życia po czym zabrali wydaną przez nią kartę płatniczą jednego z banków oraz telefon komórkowy wartości 300 zł.

W wyniku działania oskarżonych jak ustalił powołany w sprawie biegły z zakresu medycyny sadowej pokrzywdzona doznała obrażeń ciała naruszających rozstrój narządów jej ciała na okres poniżej 7 dni.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych, po okazaniu ujawnionych w toku przeprowadzonych na polecenie Prokuratora zajmowanych przez nich przeszukań utraconych przez pokrzywdzoną przedmiotów przyznali się do dokonania wszystkich zarzucanych im czynów – to jest rozboju, naruszenia miru domowego oraz spowodowanie obrażeń ciała.

W złożonych wyjaśnieniach wskazywali, że motywem ich działania miało być rzekoma chęć odzyskanie znajdującego się u pokrzywdzonej druku dowodu rejestracyjnego, nie potrafili jednakże uzasadnić powodów zwrócenie się o zwrot dokumentu w godzinach nocnych, użycia wobec niej przemocy i faktycznego zaboru karty bankomatowej oraz stanowiącego własność pokrzywdzonej telefonu komórkowego.

Za zarzucane aktem oskarżenia czyny obojgu podejrzanym grozi łączna kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler