Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. prowadzi śledztwo przeciwko członkom grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu narkotyków, głównie na terenie województwa wielkopolskiego.
W ostatnim okresie na polecenie Prokuratora przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymanych zostało 8 mieszkańców Kalisza i okolic w wieku 37-41 lat.


W oparciu o poczynione ustalenia procesowe Prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty udziału w grupie przestępczej, a także wytworzenia i wprowadzenia do obrotu substancji odurzającej w postaci marihuany w ilości 60 kg.
W toku prowadzonych śledztwie czynności przeszukań w lokalach użytkowanych przez podejrzanych ujawniono plantację ponad 240 drzewek marihuany w raz z urządzeniami służącymi do jej uprawy.
Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wszystkich podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.
Po zapoznaniu się ze zgromadzonymi materiałem dowodowym Sąd podzielił w pełni stanowisko Prokuratora zawarte we wnioskach i zastosował wobec podejrzanych w/w środek na okres 3 miesięcy.
Zarzucany podejrzanym czyny zagrożony są karą pozbawienia wolności do 12 lat.

Zdjęcia z czynności dostępne pod linkiem
https://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/200700,8-osob-zatrzymanych-do-sprawy-narkotykowej.html

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler