Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko
27 letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie i stosownie przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania czynności jego kontroli w dniu 17 maja 2021 roku w Koźminie Wielkopolskim.


W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator, zarzucił mężczyźnie, że w czasie próby przeprowadzenia policyjnej kontroli drogowej dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza policji podczas wykonywania przez niego obowiązków służbowych, w ten sposób, że gdy funkcjonariusz rozpoczął kontrolę drogową gwałtowanie wycofał kierowanym przez siebie pojazdem marki VW Golf, a następnie zwiększając obroty silnika ruszył na wprost pokrzywdzonego, któremu w wyniku odskoczenia z toru jazdy pojazdu udało się uniknąć potrącenia. Następnie kierujący uderzył kierowanym przez siebie pojazdem w stojący radiowóz i pomimo dawanych przez ścigający go radiowóz znaków świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i kontynuował ucieczkę przed policją.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się częściowo do zarzucanego mu czynu,
Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania oraz z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę Prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Po zapoznaniu się z argumentacją oraz materiałem dowodowym przedstawionym przez Prokuratora Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat.

PROKURATOR
PROKURATURY OKRĘGOWEJ
Maciej Meler