KOMUNIKAT PRASOWY

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci człowieka, którego szczątki odnaleziono w czasie prac drogowych w dniu 30 kwietnia 2009r.
Powyższe szczątki zostały ujawnione w Kaliszu, przy ulicy Łódzkiej, w obrębie pasa drogowego. Powyższe może wskazywać, że zwłoki zostały zakopane bądź przewiezione w trakcie wykonywania prac drogowych. Z ustaleń wynika, że we wskazanym miejscu prace drogowe, o szerszym zakresie, były przeprowadzane w latach 1973 – 1975.
Z opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika natomiast, że znalezione kości znajdowały się w ziemi około 30 lat. Jednocześnie wskazany biegły stwierdził, że ujawnione szczątki pochodzą od jednej osoby – płci żeńskiej w wieku pomiędzy 12 a 20 lat.
W związku z powyższym konieczne jest ustalenie danych osób, spełniających powyższe kryteria – kobiety w wieku od 12 do 20 lat, zaginionych na terenie Kalisza bądź jego okolic w latach 1970 – 1985.
W przedstawionej sytuacji osoby znające podobne przypadki, zwłaszcza krewni zaginionych, proszone są o skontaktowanie się z Prokuraturą Rejonową w Kaliszu (Plac Św. Józefa 5) bądź Komendą Miejską Policji w Kaliszu – Wydział Dochodzeniowo – Śledczy (ul. Jasna 1).