Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie skierował akt oskarżenia przeciwko 26 latkowi podejrzanemu o spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym w lipcu 2020r.
W oparciu o poczynione ustalenia, Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w dniu 15 lipca 2020 r. umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując samochodem marki audi a4 znajdując się w stanie nietrzeźwości, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, nie zachował należytych środków ostrożności i nie obserwował należycie przedpola jazdy, a jadąc z nadmierną prędkością nie zapanował nad kierowanym pojazdem, przejechał oś jezdni zjechał na lewy pas drogi pobocze oraz skarpę rowu i doprowadził do dachowania pojazdu, wskutek czego pasażerka pojazdu doznała obrażeń ciała, które skutkowały jej zgonem na miejscu.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. nadzoruje postępowanie przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi podkaliskiej miejscowości, podejrzanemu o spowodowanie w dniu 22 stycznia 2019 r. wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 25, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w dniu 22 stycznia 2019 r. na 4 km DK 25 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnie spowodował wypadek w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Golf i poruszając się w kierunku Kalisza, wykonując manewr wyprzedzania kolumny pojazdów nie upewnił się czy ma odpowiednia widoczność i dostateczne miejsce do wykonania w/w manewru, czym zmusił jadącego z przeciwnego kierunku kierowcę samochodu marki Citroen C3 do wykonania manewru obronnego i zjechania na pobocze, skąd po utracie przyczepności zderzył się czołowo z pojazdem marki Peugeot 407 , a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi powiatu pyzdrskiego oskarżonemu o spowodowanie w dniu 29 maja 2017 r. w rejonie Wylotowej w Ostrowie Wlkp. wypadku komunikacyjnego w wyniku, którego śmierć poniosła jedna osoba.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych oraz zapis nagrania monitoringu Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując. samochodem ciężarowym marki Iveco poruszając się jezdnia drogi ul. Wylotowej w kierunku ulicy Pruślińskiej wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się w przeciwnym ruchu swoim pasem kierującemu motocyklem marki Suzuki.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 27 letniej mieszkance Ostrowa Wlkp. oskarżonej  o spowodowanie w dniu 30 października 2017 r. w rejonie Lewkowa wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego jedna osoba doznała ciężkich obrażeń ciała.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżona, kierując samochodem osobowym marki BMW, nie zachowała ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania,  nienależycie „obserwowała pole jezdy”, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z kierującym motorowerem.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 42 letniemu mieszkańcowi powiatu pyzdrskiego oskarżonemu o spowodowanie w dniu 5 czerwca 2017 r. w rejonie przejścia dla pieszych przy Rondzie Bankowym w Ostrowie Wlkp. wypadku komunikacyjnego w wyniku, którego śmierć poniosła jedna osoba.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując. samochodem ciężarowym Renault Magnum wraz z naczepą, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował ostrożności podczas zbliżania się do ronda, nienależycie „obserwował pole jezdni”, w wyniku czego doprowadził do potrącenia przechodzącej przez pasy pokrzywdzonej.