Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. nadzoruje postępowanie przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi podkaliskiej miejscowości, podejrzanemu o spowodowanie w dniu 22 stycznia 2019 r. wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 25, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w dniu 22 stycznia 2019 r. na 4 km DK 25 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnie spowodował wypadek w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Golf i poruszając się w kierunku Kalisza, wykonując manewr wyprzedzania kolumny pojazdów nie upewnił się czy ma odpowiednia widoczność i dostateczne miejsce do wykonania w/w manewru, czym zmusił jadącego z przeciwnego kierunku kierowcę samochodu marki Citroen C3 do wykonania manewru obronnego i zjechania na pobocze, skąd po utracie przyczepności zderzył się czołowo z pojazdem marki Peugeot 407 , a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 27 letniej mieszkance Ostrowa Wlkp. oskarżonej  o spowodowanie w dniu 30 października 2017 r. w rejonie Lewkowa wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego jedna osoba doznała ciężkich obrażeń ciała.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżona, kierując samochodem osobowym marki BMW, nie zachowała ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania,  nienależycie „obserwowała pole jezdy”, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z kierującym motorowerem.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 42 letniemu mieszkańcowi powiatu pyzdrskiego oskarżonemu o spowodowanie w dniu 5 czerwca 2017 r. w rejonie przejścia dla pieszych przy Rondzie Bankowym w Ostrowie Wlkp. wypadku komunikacyjnego w wyniku, którego śmierć poniosła jedna osoba.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując. samochodem ciężarowym Renault Magnum wraz z naczepą, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował ostrożności podczas zbliżania się do ronda, nienależycie „obserwował pole jezdni”, w wyniku czego doprowadził do potrącenia przechodzącej przez pasy pokrzywdzonej.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi powiatu pyzdrskiego oskarżonemu o spowodowanie w dniu 29 maja 2017 r. w rejonie Wylotowej w Ostrowie Wlkp. wypadku komunikacyjnego w wyniku, którego śmierć poniosła jedna osoba.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych oraz zapis nagrania monitoringu Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując. samochodem ciężarowym marki Iveco poruszając się jezdnia drogi ul. Wylotowej w kierunku ulicy Pruślińskiej wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się w przeciwnym ruchu swoim pasem kierującemu motocyklem marki Suzuki.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego, któremu zarzucił na podstawie dokonanych w sprawie ustaleń spowodowanie wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 25, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując w dniu 7 lutego 2017 r. samochodem ciężarowym nie zachował ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania, nienależycie obserwował przedpole jazdy oraz nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa” , w wyniku czego wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem osobowym.