Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 27 letniej mieszkance Ostrowa Wlkp. oskarżonej  o spowodowanie w dniu 30 października 2017 r. w rejonie Lewkowa wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego jedna osoba doznała ciężkich obrażeń ciała.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżona, kierując samochodem osobowym marki BMW, nie zachowała ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania,  nienależycie „obserwowała pole jezdy”, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z kierującym motorowerem.


Wskutek potrącenia motorowerzysta doznał rozległych obrażeń ciała, skutkujących jak wskazał powołany w sprawie biegły z zakresu medycyny sądowej rozstrojem narządów ciała na okres powyżej 7 dni.
Przesłuchana w charakterze podejrzanego kierująca pojazdem BMW przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Kobieta nie była dotychczas karana.
W przypadku akceptacji wniosku Prokuratora kobieta zostanie skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat tytułem próby, 1500 zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego oraz pisemnego obowiązku informowania Sądu o przebiegu próby.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler