Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi powiatu pyzdrskiego oskarżonemu o spowodowanie w dniu 29 maja 2017 r. w rejonie Wylotowej w Ostrowie Wlkp. wypadku komunikacyjnego w wyniku, którego śmierć poniosła jedna osoba.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych oraz zapis nagrania monitoringu Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując. samochodem ciężarowym marki Iveco poruszając się jezdnia drogi ul. Wylotowej w kierunku ulicy Pruślińskiej wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się w przeciwnym ruchu swoim pasem kierującemu motocyklem marki Suzuki.


Wskutek zderzenia obu pojazdów kierujący motocyklem doznał rozległych obrażeń ciała skutkujących jego zgonem na miejscu.
Jak ustalił Prokurator kierujący oboma pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego kierujący pojazdem przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Mężczyzna nie był dotychczas karany.
Zgodnie z zaakceptowanym przez Prokuratora wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze 22 latek jako młodociany sprawca w rozumieniu prawa karnego miałby zostać skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat, w trakcie którego znajdowałby się pod dozorem kuratora sadowego ponadto orzeczony ma zostać wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kat. B na okres 1 roku nawiązka w kwocie 5000 zł na rzecz rodziny pokrzywdzonego.
Akt oskarżenia wraz z wnioskiem o dobrowolne podanie się karze przesłany został do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. termin jego rozpoznania nie został wyznaczony

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler