Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego, któremu zarzucił na podstawie dokonanych w sprawie ustaleń spowodowanie wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 25, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżony, kierując w dniu 7 lutego 2017 r. samochodem ciężarowym nie zachował ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania, nienależycie obserwował przedpole jazdy oraz nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa” , w wyniku czego wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem osobowym.


Wskutek zderzenia obu pojazdów śmierć poniósł kierujący samochodem osobowym.  
Jak ustalił Prokurator obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego kierujący pojazdem ciężarowym przyznał się do zarzucanego mu czynu, okazując skruchę i wskazując, że poczuwa się do pełnej odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie.
Mężczyzna nie był dotychczas karany.
Przestępstwo spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym ( art. 177 par 2 k.k.) zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat,
 

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
                            
Maciej Meler