Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. przedstawił 26 letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku komunikacyjnego w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba  a dwie doznały obrażeń ciała.
Jak ustalił Prokurator,  kierujący w dniu 27 maja 2017 r. pojazdem marki Renault Megane na drodze powiatowej pomiędzy Jankowem Przygodzkim a Przygodzicami, mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,  w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, czym doprowadził do przewrócenia się na dach pojazdu, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.


Jak ustalono w chwili zatrzymania kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości 0,83 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami.
Powyższe zachowanie zostało zakwalifikowane przez prokuratora jako czyn z art. 177§2 k.k. w zw z art. 178§1 k.k. zagrożony karą  pozbawienia wolności do 12 lat.
W dniu 29 maja 2017 r. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy uzasadniając powyższe między innymi możliwością orzeczenia wobec niego surowej kary bezwzględnego pozbawienia wolności oraz uprawdopodobnioną ucieczką z miejsca wypadku obawą utrudniania prowadzonego postępowania.  
Sąd w całości przychylił się do stanowiska Prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
Maciej Meler