Zakończone skierowaniem aktu oskarżenia zostało śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego zaistniałego w miejsc. Rojów w dn.28.11.2015r.
Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie oskarżyła 22 –letniego Bartłomieja G. o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym polegające na prowadzeniu nieposiadającego aktualnych badań technicznych i wyposażonego w nadmiernie zużyte opony samochodu VW Golf , którym podczas manewru wymijania się z samochodem jadącym z naprzeciwka podjął hamowanie ,w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i  zjechał na prawe pobocze uderzając idącego poza jezdnią pieszego.


Potrącony mężczyzna doznał rozległych obrażeń ciała i pomimo przeprowadzonej operacji ,zmarł w szpitalu.
Sprawcy postawiono zarzut z art.177 §2 k.k. , do którego się nie przyznał .Za  ten czyn przewidziana jest kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do 8 lat .
Postępowanie w tej sprawie trwało stosunkowo długo z uwagi na konieczność uzyskania opinii biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej .Poza tym niezbędne okazało się przeprowadzenie eksperymentu procesowego na miejscu zdarzenia.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

A. Kobiela-Kurczaba