Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zakończyła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Niedźwiedziu, pow. ostrzeszowski
Skierowanym do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie aktem oskarżenia objęto 27- letnia kobietę.

Zarzucono wymienionej, że w dniu 12 lipca 2015r. w Niedźwiedziu, pow. ostrzeszowski, na drodze gruntowej, poza obszarem zabudowanym, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym powodując śmiertelny wypadek drogowy. W opisie czynu zaznaczono, że kierując samochodem osobowym Citroen Xsara, dojeżdżając do prawidłowo oznakowanego, niestrzeżonego przejazdu kolejowego, nie dostosowała się ona do znajdujących się przed nim znaków i wjechała na przejazd kolejowy nie udzielając pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pociągowi pośpiesznemu, przez co doprowadziła do zderzenia wskazanych pojazdów i uderzenia przez lokomotywę w prawy tylny bok samochodu, w wyniku czego śmierć ponieśli trzej jego pasażerowie, a czwarty z nich doznał poważnych uszkodzeń ciała.
Przewożone samochodem osoby, które zginęły w wypadku, w wieku 4, 15 i 26 lat były członkami rodziny oskarżonej, bądź jej znajomych.
W trakcie śledztwa, niezależnie od zgromadzenia materiału procesowego, uzyskano materiały z ustaleń dokonanych przez PKP, na okoliczność przebiegu, przyczyn i skutków wypadku.
Czyn zarzucany oskarżonej zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak