Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie skierowała do Sądu Rejonowego w Kępnie Wydziału Karnego w Ostrzeszowie akt oskarżenia przeciwko 31 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego, związanego z powstaniem u pokrzywdzonej ciężkich uszkodzeń ciała.
Wymienionemu zarzucono, ze w dniu 27 grudnia 2014r. w Ostrzeszowie, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym powodując wypadek drogowy. W opisie czynu zaznaczono, że kierując samochodem osobowym m – ki Hyundai i wykonując manewr skrętu w lewo – w ulicę podporządkowaną – nie zachował szczególnej ostrożności i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnej strony samochodowi osobowemu m – ki Volkswagen Bora doprowadzając do zderzenia z powyższym pojazdem. W następstwie zderzenia pojazdów pasażerka samochodu m – ki Volkswagen Bora , co opisano w zarzucie, doznała rozległych uszkodzeń ciała stanowiących „ciężką chorobę realnie zagrażającą życiu”.


W trakcie śledztwa powołano biegłego z dziedziny kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych. Z opracowanej opinii wynika, że do wypadku doszło w następstwie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez oskarżonego.
Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie wypadku drogowego, związanego z powstaniem ciężkich uszkodzeń ciała) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak