Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła dochodzenie w sprawie potrącenia w dniu 21 stycznia 2015r. w okolicy jednego z parkingów przejeżdżającego rowerzysty.
Zarzut popełnienia powyższego czynu przedstawiono 30 – letniej kobiecie, mieszkance Kalisza. Wymienionej zarzucono, że w dniu 21 stycznia 2015r. w Kaliszu kierując samochodem osobowym m – ki Ford Focus nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że podczas włączania się do ruchu z parkingu, nie zachowała szczególnej ostrożności i niewłaściwie „obserwowała tor jazdy podczas wykonywania manewru cofania” w wyniku czego potrąciła prawidłowo jadącego rowerem mężczyznę, który w wyniku powyższego doznał uszkodzeń ciała w postaci otarć naskórka, stłuczenia nadgarstka i zwichnięcia ręki.


W trakcie dochodzenia przesłuchano wskazane osoby, dokonano oględzin miejsca zdarzenia oraz samochodu i roweru, a także uzyskano opinie lekarską odnośnie uszkodzeń ciała pokrzywdzonego.
Czyn zarzucany podejrzanej zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 § 1 kodeksu karnego (spowodowanie wypadku drogowego) zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Uwzględniając okoliczności zdarzenia, a także „właściwości i warunki osobiste”, uprzednio nie karanej, podejrzanej Prokuratura Rejonowa w Kaliszu w dniu 4 marca 2015r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o warunkowe umorzenie, na okres próby trwający 2 lata, prowadzonego przeciwko wymienionej postępowania.

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz Walczak