Prokuratura Rejonowa w Kaliszu nadzoruje śledztwo w sprawie katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której uszkodzenia ciała doznało 14 osób.

Zarzuty przedstawiono 53 - letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 21 marca 2008r. w Kaliszu kierując samochodem osobowym marki Polonez nieumyślnie sprowadził katastrofę     w ruchu drogowym. W opisie czynu wskazano, że podejrzany jadąc w kierunku centrum miasta na prostym odcinku drogi w wyniku zmęczenia stracił orientację i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie wjechał w grupę 17 kolarzy miejscowego klubu, powodując u 14 z nich różnego rodzaju uszkodzenia ciała.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, uznając, że jest on wystarczający dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania.

Śledztwo jest kontynuowane.

Czyn zarzucony wymienionemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 173 § 2 kodeksu karnego (nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.