do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 22 - letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wlkp., podejrzanemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Wymienionemu zarzucono, że w dniu 8 stycznia 2008r. w Pawłowie, gm. Sośnie, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem marki Peugeot nie zachował szczególnej ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego, przez co pozbawił się możliwości dostrzeżenia jadącego przed nim, w tym samym kierunku, rowerzysty, w wyniku czego potrącił go narożnikiem kierowanego przez siebie pojazdu, doprowadzając do jego śmierci, w następstwie rozległego urazu wielonarządowego.

W trakcie śledztwa powołano biegłych z zakresu ruchu drogowego, którzy w wydanej opinii stwierdzili, że oskarżony jadąc zbyt blisko poprzedzającego go pojazdu ciężarowego nie zdołał rozpoznać manewru wyprzedzania podjętego przez powyższy samochód i najechał na rowerzystę. W wyniku oględzin samochodu marki Peugeot kierowanego przez oskarżonego stwierdzono, że miał on liczne usterki w układzie kierowniczym, hamulcowym i jezdnym.

Czyn zarzucony oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.