Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała w dniu 28 kwietnia 2008r. do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 23 - letniemu mieszkańcowi powiatu kępińskiego, podejrzanemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Wymienionemu zarzucono, że w dniu 30 grudnia 2007r. pomiędzy miejscowościami Strugi i Antonin, na trasie Ostrów - Kępno, kierując samochodem osobowym marki Opel Astra nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania skrętu w lewo, w wyniku czego zajechał drogę jadącemu z przeciwnej strony samochodowi osobowemu marki Opel Vectra, doprowadzając do zderzenia z powyższym pojazdem, który następnie po zjechaniu na przeciwny pas ruchu zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem osobowym marki Audi. W następstwie powyższego, co opisano w zarzucie, kierujący samochodem marki Audi, poniósł w wyniku doznanych uszkodzeń ciała, śmierć, a kierujący samochodem marki Opel Vectra i jego czterej pasażerowie doznali poważnych obrażeń ciała.

Powołani biegli z dziedziny ruchu drogowego podali, w wydanej opinii, że do wypadku doszło w wyniku naruszenia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez oskarżonego.

Wobec wymienionego zastosowano w dniu 30 grudnia 2007r. środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

Czyn zarzucony oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.