Prokuratura Rejonowa w Kępnie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 28 września 2008 r., w którym śmierć poniosły cztery osoby.

Zarzuty spowodowania powyższego wypadku przedstawiono 22-letniemu mieszkańcowi powiatu kępińskiego. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 28 września 2008 r. na drodze krajowej Nr 11 pomiędzy miejscowościami Słupia pod Kępnem a Piaskami, pow. kępiński, kierując samochodem osobowym marki Alfa Romeo umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu osobowego marki Audi bez należytego sprawdzenia możliwości dokonania powyższego manewru w istniejącej sytuacji drogowej, w wyniku czego po wjechaniu na lewy pas ruchu doprowadził do czołowego zderzenia z jadącymi w przeciwnym kierunku dwoma motocyklami marki Kawasaki i Yamaha czterema mężczyznami, którzy w następstwie doznanych uszkodzeń ciała ponieśli śmierć.

Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący samochodem był w czasie opisanego zdarzenia trzeźwy. Po wypadku został, z uwagi na doznane uszkodzenia przewieziony do szpitala. W czasie przedstawienia zarzutu, w dniu 10 października 2008 r., przebywał on nadal w szpitalu.

Obecnie, po złożeniu przez podejrzanego wyjaśnień, zostanie powołany biegły z dziedziny badania wypadków drogowych w celu dokonania pełnej rekonstrukcji przebiegu zdarzeń.

Czyn  zarzucany  wymienionemu  zakwalifikowano  jako przestępstwo z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.