Prokuratura Rejonowa w Jarocinie zakończyła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 26 stycznia 2009r.

Skierowanym w dniu 23 marca 2009r. aktem oskarżenia objęto 35 – letniego mieszkańca Jarocina. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 26 stycznia 2009r. w Jarocinie nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m – ki Mercedes, o angielskich numerach rejestracyjnych, nie zachował należytych środków ostrożności i w wyniku nadmiernej prędkości oraz braku właściwej obserwacji przedpola jazdy stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego poślizgu, po czym zjechał na lewy pas drogi, a następnie po uderzeniu w słup oświetleniowy wjechał na chodnik, gdzie potrącił pieszego, który poniósł śmieć wskutek urazu wielonarządowego.
Do wypadku doszło na obszarze zabudowanym, w obrębie miasta. Potrącony mężczyzna szedł chodnikiem oddzielonym od drogi pasem trawnika.
Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Czyn zarzucony oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177 § 2 kodeksu karnego (spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.