Prokuratura Rejonowa w Jarocinie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 9 kwietnia 2009r.

Zarzuty jego spowodowania przedstawiono 50 – letniemu obywatelowi Rumunii. Wymienionemu zarzucono, że w dniu 9 kwietnia 2009r. w Kotlinie, pow. jarociński, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m – ki Opel Omega wykonując manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego zjechał na przeciwny pas ruchu zmuszając prawidłowo prowadzącego samochód osobowy m – ki Ford Fiesta mieszkańca powiatu pleszewskiego do zjechania na pobocze, w wyniku czego został on wyrzucony na jezdnię na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do jego zderzenia z samochodem osobowym m – ki Hyundai Getz, kierowanym przez mieszkankę Poznania. W wyniku powyższego zderzenia samochodów doszło u wymienionej do złamania nóg, a u pasażerki kierowanego przez nią pojazdu m.in. do złamania kości nosa i goleni. Kierujący samochodem m – ki Ford Fiesta doznał natomiast uszkodzeń ciała w postaci m.in.  urazu głowy oraz stłuczenia nerek i płuc.

Z dokonanych ustaleń wynika, że obywatel Rumunii, kierujący samochodem m – ki Opel Omega odjechał z miejsca zdarzenia, a do jego zatrzymania doszło w wyniku działań policji zawiadomionej o wypadku. W złożonych wyjaśnieniach wymieniony podał, że nie zatrzymał się po doprowadzeniu do wypadku, gdyż jadący za nim pojazd zasłonił mu widok i nie miał on świadomości, iż doszło do zderzenia innych samochodów.

Prokurator Rejonowy w Jarocinie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, a ponadto dokonał zabezpieczenia majątkowego na poczet nawiązki oraz roszczeń odszkodowawczych.

Czyn zarzucony podejrzanemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 177§2 kodeksu karnego (spowodowanie wypadku drogowego połączonego z ciężkimi uszkodzeniami ciała) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.