Prokuratura Rejonowa w Kaliszu umorzyła śledztwo w sprawie usiłowania doprowadzenia Filharmonii Kaliskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zakupie fortepianu koncertowego o wartości 410.000 zł wobec stwierdzenia, że czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego.
W toku przeprowadzonego postępowania zgromadzono obszerny materiał dowodowy w tym przeprowadzono przesłuchania szeregu świadków oraz uzyskano dokumentację z postępowania przetargowego organizowanego przez w/w placówkę dotyczącego „dostawy używanego po kapitalnym remoncie profesjonalnego fortepianu koncertowego”.

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp prowadzi śledztwo przeciwko 5 osobom w wieku 30 do 50 lat,  którym zarzucono min oszustwa karnoskarbowe oraz pranie brudnych pieniędzy.
Postępowanie pod nadzorem tutejszej jednostki Prokuratury prowadzi delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Poznaniu.

Prokurator Rejonowy w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko 25 letniemu mieszkańcowi jednej z podkrotoszyńskich  miejscowości podejrzanemu o zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, Prokurator zarzucił podejrzanemu dopuszczenie się w okresie pomiędzy 6 a 19 listopada 2017 w Krotoszynie łącznie 4 czynów.

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp zakończył skierowaniem aktu oskarżenia śledztwo przeciwko 8 osobom mieszkańcom województwa wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego  w wieku 30 do 50 lat ,  którym zarzucono min oszustwa na szkodę instytucji zajmujących się dysponowaniem środkami unijnymi oraz pranie brudnych pieniędzy.
Postępowanie pod nadzorem tutejszej jednostki Prokuratury prowadziła delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Poznaniu.

Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego, któremu zarzucił włamanie się w marcu 2016 r. do poczty pokrzywdzonego mieszkańca Jarocina i kradzież danych dostępowych do konta gracza w grze internetowej Seafight o wartości 1300 zł .    
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator ustalił, że oskarżony omijając lub przełamując zabezpieczenia poczty email pokrzywdzonego korzystając z dostępu do internetu uzyskał dostęp do informacji dla niego nie przeznaczonych, po czym zmienił hasła i adresy dostępowe służące do dostępu do konta w/w  grze, w wyniku czego pokrzywdzony stracił całkowity do niej dostęp.