Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim ,na wniosek Prokuratury Okręgowej ,w dniu 11 maja 2016r. zastosował na okres 3 miesięcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego.

46-latkowi oraz 40 –latkowi zarzuca się stworzenie wspólnie i w porozumieniu, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, internetowego instrumentu stanowiącego swoistą „piramidę finansową”.

 

Pokrzywdzeni informowani byli, że inwestują środki w nośniki cyfrowe ,działalność brokera i operatora kampanii reklamowych na tych nośnikach ,które przyniosą określone znaczne korzyści.

Wskazanym przedstawiono zarzut popełnienia  czynów z art.286§1 k.k. w zw. .z art.294 § 1 k.k.  oraz art.171 ust.1 ustawy z dn.29.08.1997r.-Prawo bankowe (oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości i prowadzenia działalności bankowej bez zezwolenia).

Podejrzani działali od 2012r. i w tym czasie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem prawie 600 pokrzywdzonych na kwotę ponad 50 milionów złotych.

Obu podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

prokurator Agata Kobiela-Kurczaba