Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. prowadzi śledztwo w sprawie oszustw związanych z wytwarzaniem i sprzedażą „masy jajowej”.
Zarzuty dokonania powyższych czynów przedstawiono, 48-letniemu mężczyźnie i 33 – letniej kobiecie, mieszkańcom powiatu ostrowskiego.

 

Zarzucono wymienionym, że w okresie od stycznia 2013r. do marca 2016r. doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem właścicieli jednej z piekarni działających na terenie Ostrowa Wlkp. W opisie czynu zaznaczono, że dokonali oni sprzedaży wyprodukowanej przez firmę należącą do oskarżonego masy jajowej wykorzystując opakowania z podrobionymi znakami towarowymi zakładu z województwa podlaskiego, przez co wprowadzili w błąd pokrzywdzonych co do „oryginalności” oferowanego towaru. W zarzutach opisano działania obejmujące sprzedaż masy jajowej o łącznej wartości ponad 90 000 zł. Dodatkowo zarzucono podejrzanym oznaczenie wprowadzonego do obrotu towaru, w postaci masy jajowej, podrobionymi znakami towarowymi dwóch firm, z województwa podlaskiego i pomorskiego.
Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany na terenie należących do niego zabudowań, w powiecie ostrowskim, wykorzystując odpowiednią linię technologiczną wytwarzał, pomimo nie dokonania zgłoszenia prowadzonej działalności, masę jajową. Następnie działając wspólnie z podejrzaną dokonywał sprzedaży wytworzonego produktu opatrując go, co wskazano w zarzucie, etykietami z podrobionymi znakami towarowymi.
Czyny zarzucane podejrzanym opisano w 165 zarzutach, przedstawiających poszczególne transakcje.
Wobec podejrzanych, początkowo zatrzymanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.,  zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.
Śledztwo jest kontynuowane.
Czyny zarzucane podejrzanym zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa z art. 286 § 1 kodeksu karnego (oszustwo) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
    
ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak