Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 22 – letniemu mieszkańcowi Katowic, podejrzanemu o oszustwo przy sprzedaży książek za pośrednictwem internetu.
Wymienionemu zarzucono, że w listopadzie 2014r. za pośrednictwem sieci internetowej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzoną – mieszkankę powiatu kaliskiego.

 

W zarzucie zaznaczono, że zamieścił on na portalu internetowym ofertę sprzedaży dwóch książek, nie mając zamiaru zrealizować transakcji, po czym po otrzymaniu na rachunek bankowy pieniędzy w kwocie 90 zł nie przesłał zamówionych książek a pieniądze przywłaszczył dla siebie.
W trakcie prowadzonego dochodzenia uzyskano dane z rachunków bankowych, a także z portalu internetowego, na którym zamieszczona była oferta sprzedaży książek.
Oskarżony wcześniej był już karany, a w czasie kierowania aktu oskarżenia odbywał uprzednio orzeczoną karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.
Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art.286 § 3 kodeksu karnego (oszustwo – przypadek mniejszej wagi) zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak