Prokuratura Rejonowa w Kaliszu  skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 22 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o dokonanie rozboju.
Wymienionemu zarzucono, że w dniu 5 stycznia 2015r. w Kaliszu, po użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy, polegającej na uderzeniu ręką w głowę, zabrał mu portfel z pieniędzmi w kwocie 240 zł oraz dowód osobisty i kartę bankomatową.


Do opisanego w zarzucie zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, na ulicy, w centrum Kalisza. Z zebranych materiałów wynika, że pokrzywdzony  przechodząc zwrócił uwagę oskarżonemu i jego znajomym, którzy wyzywali się wzajemnie. Oskarżony wówczas poprosił go o poczęstowanie papierosem, a następnie, jak ustalono, uderzył go w głowę, po czym zabrał mu z kieszeni spodni portfel. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony początkowo biegł za nim, następnie zawiadomił o zdarzeniu policję.
W wyniku działań podjętych przez policję podejrzany został jeszcze w dniu 5 stycznia zatrzymany. Po przedstawieniu wymienionemu zarzutów i przesłuchaniu go Prokurator Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec niego, w dniu 7 stycznia 2015r. dozór policji.
Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1  kodeksu karnego (rozbój) zagrożony karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak