Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, podejrzanym o kradzież, paserstwo i oszustwo.
20-letniemu mężczyźnie zarzucono, że w dniu 18 stycznia 2015r. w Odolanowie, pow. ostrowski, w jednym z marketów dokonał zaboru w celu przywłaszczenia laptopa o wartości 900 zł, który następnie zbył swojemu znajomemu.

Wskazanemu mężczyźnie, również 20-letniemu, zarzucono, że w  dniu 18 stycznia 2015r. nabył powyższy laptop, wiedząc że pochodzi on z kradzieży. Aktem oskarżenia objęto ponadto 21-letnią kobietę, której zarzucono, że w dniu 22 stycznia 2015r. w Ostrowie Wlkp. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  wprowadziła w błąd właściciela lombardu w ten sposób, że „zastawiła” powyższy, pochodzący z kradzieży, laptop oświadczając, iż stanowi on jej własność, po czym nie mając zamiaru zwrotu pożyczki doprowadziła właściciela lombardu „do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 550 zł”.
Do ustalenia i zatrzymania podejrzanych przez policję doszło w dniu 23 stycznia 2015r. W ramach wykonywanych wcześniej czynności wykorzystano w celu identyfikacji sprawcy kradzieży zapis z monitoringu marketu.
Czyny zarzucane oskarżonym zakwalifikowano jako przestępstwa z art. 278 § 1 kodeksu karnego (kradzież) i art. 291 § 1 kodeksu karnego (paserstwo) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, a także z art. 286 § 1 kodeksu karnego (oszustwo) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
 


ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz Walczak