Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 49 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o dokonanie szeregu oszustw.
Wymienionemu zarzucono, ze w okresie od grudnia 2009r. do listopada 2011r. w Kaliszu, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, prowadząc działalność gospodarczą, wprowadził w błąd przedstawicieli 17 firm, działających na terenie całego kraju, w których dokonał zakupu różnego rodzaju towaru o łącznej wartości ponad 120 000 zł, za który nie zapłacił, przez co doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzone firmy.

Pokrzywdzone firmy miały siedzibę m.in. w Krotoszynie, Gnieźnie, Pile, Zielonej Górze, Białymstoku, Łodzi, Gdyni oraz Warszawie Na szkodę poszczególnych firm wyłudzone zostały towary w postaci m.in artykułów budowlanych, elektrycznych, wykładzin i dywanów o wartości od 400 do 39 000 zł. Zarzucane oskarżonemu czyny miały związek z prowadzoną przez niego działalnością handlową.
Czyny opisane w zarzutach zakwalifikowano jako przestępstwa z art. 286 §1 kodeksu karnego (oszustwo) zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak