Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. zakończyła dochodzenie w sprawie ponad 40 włamań do piwnic i kradzieży rowerów.
Skierowanym w dniu 15 maja 2012r. do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. aktem oskarżenia objęto 72 - letniego mieszkańca Kalisza. Wymienionemu zarzucono, że w okresie od marca 2011r. do marca 2012r. w Ostrowie Wlkp. dokonał 42 kradzieży z włamaniem do piwnic, z których wnętrza dokonywał zaboru rowerów. W opisie czynu wskazano, że oskarżony dokonując włamań urywał kłódki lub skoble zabezpieczające wejście do piwnic, znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Wartość poszczególnych rowerów wynosiła od 200 zł do 2500 zł, a łączna wartość ponad 30 000 zł.


Z zebranych materiałów wynika, że po dokonaniu kradzieży rowerów oskarżony jechał nimi do swego miejsca zamieszkania w Kaliszu, po czym dokonywał ich sprzedaży
Do zatrzymania podejrzanego doszło w dniu 28 marca 2012r., po czym zastosowano wobec niego dozór policji. Wcześniej był on wielokrotnie karany.
Zarzucane oskarżonemu czyny zakwalifikowano jako przestępstwa z art. 279 § 1 kodeksu karnego (kradzież z włamaniem) zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.