Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 37 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o usiłowanie wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego.
Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 25 lutego 2012r. na terenie powiatu ostrowskiego, działając w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia AC, kierując samochodem osobowym m- ki Volkswagen Touran, uderzył nim w przydrożne drzewo, w celu uzyskania podstawy wypłaty powyższego odszkodowania.


Wymieniony zgłoszenie o rzekomym zdarzeniu, w trakcie którego uderzył, według jego twierdzeń, unikając zderzenia z innym pojazdem, w przydrożne drzewo, przekazał policji. W sytuacji powstania wątpliwości co do faktycznego przebiegu zdarzenia, podejrzany podał, że w rzeczywistości samochód uszkodził kilka dni wcześniej, a obawiając się problemów z uzyskaniem odszkodowania doprowadził do opisanego w zarzucie zdarzenia i zgłosił je policji.
Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 298 § 1 kodeksu karnego (wyłudzenie odszkodowania) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.