Prokuratura Rejonowa w Kępnie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 24 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o znęcanie nad matką i jej konkubentem.
Oskarżonemu zarzucono, że w maju 2014r. oraz w okresie od połowy 2015r. do stycznia 2016r. w Kępnie znęcał się psychicznie nad swoją matką i jej konkubentem.

 

W opisie czynu zaznaczono, ze wszczynał on awantury domowe w czasie których kierował wobec wymienionych obelżywe słowa, poniżał ich, groził im wysadzeniem i podpaleniem domu, zniszczeniem samochodu, pobiciem i pozbawieniem ich życia, a ponadto zapowiadał popełnienie samobójstwa i zakłócał im ciszę nocną.
Dochodzenie przeprowadzono w związku ze złożeniem przez jednego z pokrzywdzonych zawiadomienia o przestępstwie. Z zebranych materiałów wynika, że w okresie objętym zarzutem policja przeprowadziła w związku z zachowaniem oskarżonego kilka interwencji.
W dniu 9 stycznia 2016 oskarżony został zatrzymany, a następnie zastosowane zostało wobec niego tymczasowe aresztowanie.
Czyn zarzucany wymienionemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 207 § 1 kodeksu karnego (znęcanie) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak