Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 34 – letniej kobiecie, podejrzanej o znęcanie nad swoimi rodzicami.
Wymienionej zarzucono, że w okresie od 2012r. do sierpnia 2015r. w Ostrowie Wlkp., znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami.

W zarzucie wskazano, że będąc pod wpływem alkoholu lub leków psychotropowych wszczynała awantury domowe, w czasie których uderzała ich rękoma lub laską po całym ciele, szarpała za włosy i odzież, rzucała w nich różnymi przedmiotami, groziła im pozbawieniem życia oraz wyzywała obelżywymi słowami. Zarzucono jej ponadto, że w trakcie awantury w dniu 27 sierpnia 2015r., będąc w stanie nietrzeźwości, uderzyła matkę nożem kuchennym, powodując u niej powierzchowną ranę kłutą szyi. W dodatkowym zarzucie opisano kierowanie przez oskarżoną w dniu 2 września 2015r., wobec matki, gróźb pozbawienia życia.
W trakcie śledztwa podejrzana została poddana badaniu przez biegłych – psychiatrów. W wydanej opinii stwierdzili oni, że w czasie zdarzeń wymieniona miała zachowaną poczytalność.
W dniu 23 sierpnia 2015r. zastosowano w stosunku do podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i nakazu opuszczenia mieszkania. Po kolejnym zdarzeniu, opisanym w zarzucie, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. wystąpił do miejscowego Sądu Rejonowego o zastosowanie wobec wymienionej tymczasowego aresztowanie. Sąd uwzględnił złożony wniosek i w dniu 5 września 2015r. zastosował tymczasowe aresztowanie.
Czyn zarzucany oskarżonej zakwalifikowano m.in. jako przestępstwo z art. 207 §1 kodeksu karnego (znęcanie) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak