Prokuratura Rejonowa w Kępnie zakończyła dwa dochodzenia dotyczące znęcania się nad członkami rodziny.


Pierwszym aktem oskarżenia skierowanym do Sadu Rejonowego w Kępnie objęto 43 – letniego mieszkańca powiatu kępińskiego. Wymienionemu zarzucono, że w okresie od 1999r. do października 2009r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i synem. W opisie czynu wskazano, że wyzywał ich, ubliżał im, wypędzał z domu, szarpał, a żonę ponadto bił rękoma po całym ciele, dusił i groził jej pozbawieniem życia. W kolejnym zarzucie przedstawiono przywłaszczenie przez niego na szkodę żony biżuterii, książek i odzieży o łącznej wartości 6 500 zł.
Wobec powyższego mężczyzny zastosowano w trakcie śledztwa środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Drugi akt oskarżenia dotyczy 31 – letniego mieszkańca Kępna. Zarzucono mu, że w okresie od sierpnia do października 2009r. w Kępnie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i trójką dzieci w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał żonie i dzieciom, groził pozbawieniem życia, także używając noża kuchennego, a ponadto popychał ich i szarpał.
Czyny zarzucone oskarżonym zakwalifikowano jako przestępstwa z art. 207 § 1 kodeksu karnego (znęcanie) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.