Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. w dniu 31 sierpnia 2010r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 20 –letniej kobiecie, podejrzanej o znęcanie się nad swoim 2 – letnim synem.
Oskarżonej zarzucono, że w okresie od lutego do marca 2010r. w Ostrowie Wlkp. znęcała się fizycznie nad swoim synem w ten sposób, że szarpała go, uderzała rękoma, szczypała, a w dniu 31 marca 2010r. rzuciła dzieckiem w wyniku czego doznało ono złamania kości udowej.
Do ujawnienia uszkodzeń ciała u dziecka doszło w czasie wizyty oskarżonej w centrum pomocy rodzinie, a także w czasie późniejszego pobytu dziecka w szpitalu. W oparciu o materiały przekazane z powyższych instytucji Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. przeprowadziła dochodzenie, w wyniku którego matce dziecka przedstawiono zarzuty.
Dziecko na podstawie orzeczenia sądu rodzinnego i nieletnich z kwietnia 2010r. zostało umieszczone w pogotowiu rodzinnym.
Czyny zarzucane oskarżonej zakwalifikowano m.in. jako przestępstwo z art. 207 § 1 kodeksu karnego (znęcanie) zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.