Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Ostrowa Wlkp w wieku 23 i 50 lat podejrzanym o dopuszczenie się pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz dokonanie rozboju.
W oparciu o dokonane w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalenia Prokurator zarzucił obu mężczyznom, że w nocy z 10 na 11 lutego 2018 r. w jednym z lokali mieszkalnych w Ostrowie Wlkp. spotkali się z pokrzywdzonym w celu spożywania alkoholu, a następnie działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w jego pobiciu zadając mu liczne uderzenia w okolice twarzy i głowy skutkujące powstaniem realnie zagrażających życiu obrażeń, a następnie zabrali mu w celu przywłaszczenia sygnet, bransoletkę oraz portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 1000 zł.

Prokurator Rejonowy w Krotoszynie zakończył skierowaniem aktu oskarżenia śledztwo przeciwko 26 letniemu mieszkańcowi Krotoszyna, podejrzanemu o dokonanie w dniu 12 grudnia 2017 r rozboju w okolicy jednego z lokali gastronomicznych.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator ustalił, że w dniu zdarzenia podejrzany spożywał alkohol w jednym z krotoszyńskich barów, a następnie wdał się w utarczkę słowną z znajdującym się w tym samym lokalu pokrzywdzonym, po czym wyprowadził go z w/w lokalu a następnie kilkukrotnie uderzył w okolice twarzy powodując jego przewrócenie i powstanie obrażeń ciała, które powołany w sprawie biegły z zakresu medycyny sądowej określił jako naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp zakończył postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom Ostrowa Wlkp. w wieku 36 i 60 lat oskarżonym o rozbój, kradzieże z włamaniem na ogródki działkowe oraz o zniszczenie mienia, a także spowodowanie uszkodzenie ciała.
W toku postępowania w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy Prokurator zarzucił 36 latkowi dopuszczenie się łącznie 10 różnych przestępstw, w tym rozboju do którego miało dojść 18 listopada 2017 r. w Ostrowie Wlkp., gdzie oskarżony stosując przemoc w postaci kopania, szarpania i uderzania doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności i zabrał jej w celu przywłaszczenia mienie w wysokości 220 zł.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. nadzorował śledztwo przeciwko 52 letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wlkp, podejrzanemu o dokonanie rozboju na szkodę starszej osoby.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w dniu 14 czerwca 2017 r. w Ostrowie Wlkp. znajdując udał się za wracającą z zakupów pokrzywdzoną, i gdy ta wchodziła do klatki schodowej jednego z bloków wszedł za nią po czy zadał jej szereg uderzeń pięścią w okolice głowy przewracając ją następnie na posadzkę.

Prokurator Rejonowy w Jarocinie nadzoruje postępowanie 27 letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego podejrzanemu o usiłowanie dokonania rozboju.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania dopuszczenia się w dniu 12 stycznia 2018 r. rozboju, w ten sposób, że podejrzany używając przemocy popchnął silnie pokrzywdzoną wchodzącą do jednego budynków wielorodzinnych na jednym z Jarocińskich osiedli, a następnie zadając jej uderzenia w głowę i ramiona usiłował wyrwać jej torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy, zamierzonego celu nie osiągając z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej.