Prokurator Rejonowy w Krotoszynie zakończył skierowaniem aktu oskarżenia śledztwo przeciwko 26 letniemu mieszkańcowi Krotoszyna, podejrzanemu o dokonanie w dniu 12 grudnia 2017 r rozboju w okolicy jednego z lokali gastronomicznych.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator ustalił, że w dniu zdarzenia podejrzany spożywał alkohol w jednym z krotoszyńskich barów, a następnie wdał się w utarczkę słowną z znajdującym się w tym samym lokalu pokrzywdzonym, po czym wyprowadził go z w/w lokalu a następnie kilkukrotnie uderzył w okolice twarzy powodując jego przewrócenie i powstanie obrażeń ciała, które powołany w sprawie biegły z zakresu medycyny sądowej określił jako naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.


Następnie jak ustalono mężczyzna przeszukał leżącego na ziemi pokrzywdzonego i zabrał mu w celu przywłaszczenia portfel z pieniędzmi w kwocie około 800 zł oraz dokumentami a także telefon komórkowy wartości 400 zł.czym działał na szkodę pokrzywdzonego.
Pochodzące z rozboju środki mężczyzna przeznaczył na zakup hot dogów oraz alkoholu na pobliskiej stacji benzynowej.
Mężczyzna przesłuchany przez Prokuratora w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, które w ocenie Prokuratora nie zasługiwały na wiarygodność.
Przestępstwo rozboju  z art. 280§1 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
    


Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Maciej Meler