Prokurator Rejonowy w Jarocinie nadzoruje postępowanie 27 letniemu mieszkańcowi powiatu jarocińskiego podejrzanemu o usiłowanie dokonania rozboju.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania dopuszczenia się w dniu 12 stycznia 2018 r. rozboju, w ten sposób, że podejrzany używając przemocy popchnął silnie pokrzywdzoną wchodzącą do jednego budynków wielorodzinnych na jednym z Jarocińskich osiedli, a następnie zadając jej uderzenia w głowę i ramiona usiłował wyrwać jej torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy, zamierzonego celu nie osiągając z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej.


Bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa, mężczyzna próbował zbiec, został jednakże ujęty przez przybyły na miejsce patrol funkcjonariuszy policji.
Przesłuchany, w toku postępowania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym w sprawie stanem faktycznym, wskazując, że zarzucanego czynu dopuścił się w zawiązku z znajdowaniem się w stanie nietrzeźwości oraz pod działaniem substancji psychoaktywnych.
Czyny zarzucone podejrzanym  zgodnie z kodeksem karnym zagrożone są karą od 2 roku do 12 lat pozbawienie wolności.
Prokurator w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, a także mając na względzie charakter czynu oraz uprzednią karalność podejrzanego skierował do Sądu Rejonowego w Jarocinie wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.
Sad w pełni przychylił się do stanowiska Prokuratora i zastosował wobec podejrzanego  tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
Maciej Meler