Prokurator Rejonowy w Kępnie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 20 i 21 latka podejrzanych o dokonanie rozboju na stacji benzynowych w jednej z podkępińskich miejscowości.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Prokurator  zarzucił obu podejrzanym, że w dniu 4 maja 2017 r. działając wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju na pracownicy stacji paliw, w ten sposób, że jeden z nich pozostał w ramach podziału ról przy drzwiach wejściowych obserwując wchodzących, a drugi grożąc pokrzywdzonej przedmiotem przypominającym broń zmusił ją do wydania znajdujących się w kasie pieniędzy w kwocie około 2000 zł.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych,  przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli  wyjaśnienia, w których wzajemnie oskarżali się o zorganizowanie i zaplanowanie rozboju.  
Zarzucone podejrzanym przestępstwo  (art. 280§1 kodeksu karnego) zagrożone jest karą od 2  do lat 12 pozbawienia wolności.
Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania poprzez ustalenie korzystnej dla siebie wersji zdarzeń przez podejrzanych Prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka w postaci tymczasowego aresztowania .
Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku Prokuratura i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy     

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
                            
Maciej Meler