Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. zakończyła śledztwo w sprawie rozboju dokonanego w dniu 5 października 2014r.
Skierowanym do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. aktem oskarżenia objęto dwóch mieszkańców Ostrowa Wlkp., w wieku 36 i 43 lat. Zarzucono wymienionym, że w dniu 9 października 2014r. w Ostrowie Wlkp., działając wspólnie, używając przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez dwukrotne  uderzenie w głowę, doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym dokonali zaboru zegarka o wartości 100 zł oraz usiłowali zabrać posiadaną przez niego złotą obrączkę,  której jednak nie zdołali zdjąć z palca jego dłoni. W opisie czynu zaznaczono, że pokrzywdzony w wyniku zadanych mu uderzeń doznał powierzchownych uszkodzeń ciała.

Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżeni po zakończeniu pracy wspólnie spożywali alkohol. Następnie idąc ulicą  na jednym z ostrowskich osiedli zauważyli siedzącego na ławce nieznanego im mężczyznę. Wówczas, jak ustalono, uzgodnili dokonanie opisanego w zarzucie czynu.
Do zatrzymania obu mężczyzn doszło wkrótce po zdarzeniu, w dniu 9 października 2014r. Zastosowane zostało wobec nich, po przedstawieniu im zarzutów, środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.
Oskarżeni byli wcześniej karani, a jednemu z nich, 43 – letniemu, zarzucono działanie w warunkach „recydywy specjalnej podstawowej”.
Zarzucony wymienionym czyn zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożony karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


ZASTĘPCA
PROKURATORA OKRĘGOWEGO

Janusz  Walczak