Prokuratura Rejonowa w Kaliszu w dniu 14 czerwca 2013r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 29 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o dokonanie rozboju na pracownicy sklepu spożywczo – monopolowego.
Wymienionemu zarzucono, że w dniu 30 maja 20913r. w Kaliszu, po wejściu do sklepu spożywczo – monopolowego grożąc sprzedawczyni użyciem trzymanego w ręku przedmiotu, o wyglądzie podobnym do pistoletu, zażądał wydania z kasy pieniędzy, po czym zabrał je w kwocie ponad 800 zł.
Z zebranych materiałów wynika, że oskarżony, zwrócił się do sprzedawczyni o sprzedaż dwóch butelek wódki, po czym wyciągnął przedmiot, przypominający pistolet i zażądał wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu, zabrał je i opuścił sklep.

Następnie, jak wyjaśnił, po uświadomieniu sobie popełnionego czynu porzucił torbę z pieniędzmi.
W czasie zdarzenia oskarżony, jak ustalono, był w stanie nietrzeźwości. W dniu 31 maja 2013r. został on zatrzymany przez policję. W trakcie przesłuchania złożył on wyjaśnienia opisując przebieg zdarze ń. W miejscu wskazanym przez niego została znaleziona przez policję torba z pochodzącymi z opisanego przestępstwa pieniędzmi.
Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Czyn zarzucany oskarżonemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.