Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. prowadzi śledztwo w sprawie dwóch rozbojów dokonanych w dniu 16 lutego 2013r.
Zarzuty przedstawiono dwom mężczyznom, w wieku 20 i 32 lat. Zarzucono wymienionym, że w dniu 16 lutego 2013r. w Ostrowie Wlkp., działając wspólnie, posługując się „niebezpiecznym przedmiotem” w postaci siekiery dokonali dwóch rozbojów.

W pierwszym zarzucie opisano użycie przez nich wobec pokrzywdzonego przemocy, polegającej na uderzaniu go pięścią w twarz oraz obuchem siekiery w głowę, a następnie zabranie telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 30 zł. W odniesieniu do drugiego z pokrzywdzonych podejrzani, co przedstawiono w zarzucie, użyli gróźb pozbawienia życia przy użyciu posiadanej siekiery, po czym dokonali zaboru zegarka o wartości 1500 zł, bransoletek o wartości 400 zł oraz telefonu komórkowego o wartości 100 zł.
Do opisanych zdarzeń doszło w centrum miasta, w pobliżu, w pierwszym przypadku przystanku autobusowego, a drugim – sklepu. Podejrzani w ich trakcie, jak ustalono, znajdowali się w stanie nietrzeźwości.
Podejrzani wcześniej byli już karani. Jeden z nich, 32 – letni, zarzucanych mu obecnie czynów dopuścił się w warunkach „recydywy specjalnej wielokrotnej”.
Czyny zarzucane podejrzanym zakwalifikowano jako przestępstwa z art. 280 § 2 kodeksu karnego (rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia) zagrożone karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.