Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia w sprawie rozboju dokonanego na terenie jednej z dyskotek w powiecie kaliskim.
Aktem oskarżenia objęto dwóch 18 – letnich mężczyzn. Zarzucono wymienionym, że w dniu 23 września 2012r. w Opatówku, działając wspólnie, dokonali rozboju w ten sposób, że kopali go po twarzy i uderzali pięściami po głowie pokrzywdzonego, po czym zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 100 zł oraz telefon komórkowy o wartości 200 zł.


Z dokonanych ustaleń wynika, że w czasie pobytu pokrzywdzonego na dyskotece, gdy znajdował się w loży na zewnątrz budynku podeszli do niego oskarżeni i zażądali wydania pieniędzy. Następnie, jak ustalono, po odmowie wydania pieniędzy, zaczęli oni go bić, kopiąc po twarzy i tułowiu, po czym zabrali mu portfel i telefon komórkowy.
W zdarzeniu uczestniczył jeszcze kolega oskarżonych – nieletni, wobec którego materiały wyłączono i przekazano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Czyn zarzucany oskarżonym zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego ( rozbój) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.