Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko dwom mężczyznom podejrzanym o dokonanie rozboju.
Wymienionym zarzucono, że w dniu 14 września 2012r. w Ostrowie Wlkp., działając wspólnie, dokonali rozboju, w ten sposób, że po użyciu przemocy polegającej na szarpaniu, odpychaniu oraz zadaniu kilku ciosów łokciem w głowę, zabrali pokrzywdzonemu „ torbę termiczna ze stelażem” i pizzą o łącznej wartości 450 zł.
Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżeni w dniu 14 września 2012r. spożyli znaczną ilość alkoholu. Następnie zamówili telefonicznie pizzę wskazując jako miejsce jej dostarczenia adres swojego kolegi, o czym go nie powiadomili.

W czasie gdy pokrzywdzony przenosił we wskazane miejsce, w torbie termicznej, zamówioną pizzę oskarżeni dokonali, jak ustalono, opisanego w zarzucie rozboju. Do zdarzenia doszło w pobliżu klatki wejściowej do budynku, do którego szedł pokrzywdzony. Po zabraniu torby oskarżeni zbiegli z miejsca zdarzenia.
Do ich zatrzymania doszło w dniu 15 września 2012r., po czym w dniu 17 września 2012r. Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował wobec nich dozór policji.
Czyn zarzucany oskarżonym zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.