Prokuratura Rejonowa w Kępnie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 28 – letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o dokonanie rozboju.
Wymienionemu zarzucono, że w dniu 27 sierpnia 2012r. na terenie gospodarstwa agroturystycznego działającego na obszarze powiatu kępińskiego dokonał rozboju w ten sposób, że szarpiąc pokrzywdzonego rozerwał jego koszulę, a następnie bijąc go rękoma po głowie żądał od niego wydania pieniędzy, po czym zabrał mu w celu przywłaszczenia portfel z pieniędzmi w kwocie 750 zł, a także telefon komórkowy z futerałem i ładowarką, o łącznej wartości blisko 1200 zł.


Do opisanego zdarzenia doszło na terenie gospodarstwa agroturystycznego, w którym oskarżony oraz pokrzywdzony nocowali, będąc zatrudnieni na pobliskiej budowie drogi krajowej. Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżony zwrócił się do pokrzywdzonego i jego współlokatora z pokoju, którzy rozpoczynali pracę, o przekazanie drobnych kwot pieniędzy na zakup alkoholu. Po ich otrzymaniu opuścił zajmowany przez nich pokój. Później gdy pokrzywdzony przygotowywał się do snu oskarżony ponownie przyszedł do jego pokoju i wówczas, jak ustalono, doszło do zdarzenia opisanego w zarzucie. Następnie wymieniony groził pokrzywdzonemu i jego współlokatorowi dalszym pobiciem.
Pokrzywdzony w wyniku opisanego zadawania mu uderzeń doznał uszkodzeń ciała w postaci krwiaków, otarć skóry i obrzęku na głowie.
Wobec podejrzanego, mieszkańca powiatu konińskiego, zatrzymanego w dniu 28 sierpnia 2012r. zastosowano tymczasowe aresztowanie.
Czyn zarzucany wymienionemu zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.