Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, w wieku 24 i 39 lat, podejrzanym o dokonanie rozboju.

Wymienionym zarzucono, że w dniu 6 marca 2012r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczytniki, pow. kaliski, działając wspólnie, używając przemocy poprzez przewrócenie i rozpylenie nieustalonej substancji gazowej zabrali pokrzywdzonemu portfel z pieniędzmi w kwocie 700 zł., a ponadto telefon komórkowy oraz dokumenty.


Z zebranych materiałów wynika, że w dniu 6 marca 2012r. pokrzywdzony, grając na „automatach” na stacji paliwowej na terenie Kalisza, poznał jednego z oskarżonych (40-letniego). Pokrzywdzony wygrał kwotę 700 zł. Wówczas oskarżony zaproponował mu spotkanie z jego znajomym, z którym w międzyczasie uzgodnił, jak ustalono, dokonanie zaboru powyższych pieniędzy. Następnie wymienieni udali się samochodem do wskazanego znajomego. W czasie dalszej wspólnej jazdy, oskarżeni  i pokrzywdzony po zatrzymaniu się wyszli na pobocze szosy i wtedy doszło do zdarzenia opisanego w zarzucie.
Wobec obu podejrzanych zastosowano w dniu 16 marca 2012r. środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.
Obaj oskarżeni wcześniej byli już karani.
Czyn zarzucany oskarżonym  zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożony karą od 2 do12 lat pozbawienia wolności.