Prokuratura Rejonowa w Kaliszu w dniu 29 maja 2012r. skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, podejrzanym o dokonanie rozboju.
Oskarżonym, w wieku od 22 do 27 lat, zarzucono, że w dniu 19 kwietnia 2012r. w Kaliszu, w bramie kamienicy w centrum miasta, działając wspólnie, dokonali rozboju w ten sposób, że używając wobec pokrzywdzonego przemocy przewrócili go, a następnie kopali po całym ciele, po czym przeszukali kieszenie jego ubrania i zabrali w celu przywłaszczenia znaleziony telefon komórkowy, który jednak później odrzucili z uwagi na jego niewielką wartość. W opisie czynu zarzucono, że pokrzywdzony w wyniku powyższego działania oskarżonych doznał obrażeń ciała w postaci zasinień oraz otarć naskórka.


Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżeni w dniu 19 kwietnia 2012r. spożywali wspólnie alkohol. Około godziny 23-ciej w bramie kamienicy przy jednej z ulic w centrum Kalisza spotkali pokrzywdzonego i wówczas nastąpiło do opisane w zarzucie zdarzenie.
W dniu 20 kwietnia 2012r. doszło do zatrzymania podejrzanych. Wobec trzech z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie, w stosunku do czwartego zastosowano dozór policji.
Oskarżeni wcześniej byli już karani.
Zarzucany oskarżonym czyn zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.