Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zakończyła śledztwo w sprawie rozboju dokonanego w jednym z lokali dyskotekowych na terenie powiatu kaliskiego.
Skierowanym w dniu 28 lutego 2012r. do Sądu Rejonowego w Kaliszu aktem oskarżenia objęto dwóch 18 – letnich mieszkańców powiatu kaliskiego. Zarzucono wymienionym, że w dniu 13 listopada 2011r., działając wspólnie, używając wobec pokrzywdzonego przemocy, poprzez zadanie mu ciosów rękoma po głowie i twarzy, zabrali mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy o wartości 220 zł.


Z dokonanych ustaleń wynika, że pokrzywdzony przebywając w lokalu dyskotekowym, w późnych godzinach nocnych, udał się do toalety, gdzie rozmawiał przez telefon komórkowy. Wówczas, jak ustalono, podeszli do niego oskarżeni i zażądali wydania telefonu, a po odmowie wykonania powyższego, zaczęli go bić rękoma po głowie. W trakcie bicia, wobec dalszego żądania wydania telefonu, pokrzywdzony, co ustalono, wydał napastnikom telefon. Po opuszczeniu przez nich toalety pokrzywdzony pobiegł jednak za nimi i przed budynkiem zatrzymał jednego z nich, po czym przekazał go pracownikowi ochrony. Drugi z oskarżonych został natomiast zatrzymany przez policję, kiedy uciekał w kierunku bramy wjazdowej na teren dyskoteki.
Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała wobec obu podejrzanych, w dniu 14 listopada 2011r., środki zapobiegawcze w postaci policji i poręczenia majątkowego.
Czyn zarzucany oskarżonym zakwalifikowano jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.